​YÖK Başkanı Engelli Öğrenciler ile Bir Araya Gelecek

3 Aralık 2019 / Ankara


3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireyleri temsilen bazı üniversitelerimizde eğitim gören engelli öğrenciler ile YÖK’te bir araya gelinecektir.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında, çeşitli üniversitelerden engelli öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan buluşmaya YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin yanı sıra YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubunun Üyeleri de iştirak edecektir.

YÖK tarafından, engelli bireylerin yükseköğretime erişimlerini kolaylaştırmak için gerçekleştirilen çalışmaların ve yükseköğretim sistemindeki mevcut engelli bireylerin durumlarının görüşüleceği toplantıda, yükseköğretim kurumlarında engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını sağlamak amaçlı yürütülen faaliyetler ve alınan kararlar hakkında da bilgiler paylaşılacaktır.

Açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan engelli öğrenciler söz alarak, YÖK Başkanı Saraç ve ilgili YÖK yetkilileri ile karşılıklı sohbet etme fırsatı bulabilecek, eğitim koşulları ile ilgili görüş ve önerilerini aktarabileceklerdir.